Cestovní pojištění v těhotenství

Těhotná žena, která se chystá cestovat, by měla zvážit, zda uzavřít cestovní pojištění v těhotenství. Při sjednání pojištění jsou jednotlivými pojišťovnami nabízeny poněkud odlišné podmínky a pro proplácení léčebných výloh těhotným platí přesně stanovená pravidla, takže se může stát, že pojišťovna plnění odmítne. Přitom právě pojištění léčebných výloh je právě tím nejdůležitějším, proč ženy cestovní pojištění v těhotenství uzavírají.

Co zahrnuje cestovní pojištění v těhotenství

Hlavní součástí cestovního pojištění v těhotenství je pojištění léčebných výloh. Sem patří základní lékařské ošetření, léky, které lékař předepsal, nutný pobyt v nemocnici, přeprava do zdravotnického zařízení a zpátky, popřípadě i převoz zpět do vlasti. Cestovní pojištění v těhotenství však obsahuje i výluky, tedy případy, kdy pojišťovna nic vyplácet nebude. Je potřeba důkladně si pročíst pojistnou smlouvu, zda se vás právě tyto výluky netýkají, a než uzavřete cestovní pojištění v těhotenství, vybrat tu nejvhodnější variantu právě pro vás.

Dokládat aktuální zdravotní stav není třeba

Před podpisem smlouvy není potřeba dokládat aktuální zdravotní stav. Pojištění by bylo neplatné, pokud by budoucí maminka byla v době uzavření pojištění v pracovní neschopnosti. Také pokud má těhotná žena nějaké zdravotní komplikace, musí počítat s výlukami z pojištění nebo raději necestovat. Jinak je možné uzavřít cestovní pojištění v těhotenství i přes internet z pohodlí domova. Rozhodně není dobrým nápadem vyrazit na cestu bez pojištění.

Proplácení ošetření různých komplikací je omezené

V průběhu prvních šesti měsíců těhotenství může dojít k akutním komplikacím, kvůli kterým většina žen cestovní pojištění v těhotenství uzavírá. Jestliže však byly příznaky problému objeveny již před cestou, může se stát, že pojišťovna bude s výplatou váhat a nakonec nemusí vyplatit nic. Každá pojišťovna má své podmínky a lhůty, do kterých pojištění vyplácí, proto je nutné projít více nabídek a vybrat si tu nejpřijatelnější.

Ohodnoťte tento článek