Jak platíme v internetových obchodech

Způsob uhrazení příchozího zboží dobírkou je jedním z nejrozšířenějších způsobů, jak za zboží Češi platí. Velmi populární je také platba převodem. Zkrátka takový způsob plateb, na který jsme zvyklí, a který provádíme i při standardním nakupování. Poslední dobou se však stále více zákazníků obrací k tzv. osobnímu odběru, který většinou není spojen s platební přirážkou, popřípadě se uchylují k on-line platbám. Napovídají o tom data z nákupního serveru Herureka.cz, českých internetových obchodů a brány PayU v České republice.

Oblíbenost dobírky stále více klesá a to hned z několika důvodů. Mezi ty největší patří nutnost mít u sebe často poměrně velkou částku, což je nepohodlné. Dalším důvodem je také masové rozšíření výdejen zboží objednaného na internetu. Zákazník tedy raději volí možnost vyzvednutí na prodejně, kde si zboží může rovnou prohlédnout a zaplatit bud kartou, nebo hotově. Tato platba je zároveň také bez jakýchkoliv finančních přirážek.

Klesl také počet klasických bankovních převodů. Ty pomalu, ale jistě, nahrazují online platby. Například platební brána PayU, zaznamenala dvojnásobný počet uživatelů oproti minulému roku. Platba pomoci takovýchto bran je velmi rychlá, jednoduchá a bezpečná. I proto se dá nadále očekávat růst využití tohoto způsobu platby.

Zákazníci by také měli vědět některé důležité informace týkající se právě platby zboží z internetového obchodu. Mezi ně patří například: Pokud platíte kartou a zboží vám nedojde, částku vám vrací banka.

Embosonované platební karty na sobě nesou údaje vražené speciálním písmem, tzv. embosem. S těmito kartami lze platit na internetu.

Mezi nejznámější platební brány v Česku patří: PayU, GoPay, AGMO, The Pay a GO webpay.
Nejmodernějším platebním způsobem je přes QR kód. Ten pouze načtete, objeví se vám předvyplněný bankovní příkaz a vše ostatní je stejné jako u klasického bankovního převodu.

Ohodnoťte tento článek

1 komentář

  1. VPS server Reagovat

    Nakupujte bezpecne kartou na internetu! Aktivujte si sluzbu 3D Secure zdarma pro svou kreditni nebo debetni kartu. Ziskate novy standard bezpecnosti pri placeni v internetovych obchodech. Kupte si knizku, letenku, zajezd ci notebook bez obav ze zneuziti karty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.