Jak poznat poctivého finančního poradce

Poctivý finanční poradce

Finanční poradci nemají v Česku příliš dobrou pověst. A mohou si za to v podstatě sami. V celé západní Evropě je právě práce finančního poradce považována za standardní a seriózní zaměstnání v bankovním sektoru. U nás se však díváme na finanční poradce skrze prsty a nedůvěřujeme jim.

Je to dáno především velmi rozličnou úrovní poskytovaných služeb. Někteří poradci jsou skuteční profesionálové, jejichž hlavním cílem je dosáhnout maximální spokojenosti klienta, nikoliv z něj vytěžit co největší profit, jak je tomu u jiných. Při vybírání klienta byste se tedy měli držet několika jednoduchých, pravidel, díky kterým nemůžete šlápnout vedle.

Nepodepisujte smlouvu hned na první schůzce. Pokud vám váš finanční poradce hned na první schůzce předloží to nejlepší možné řešení například vašeho důchodového spoření, vězte, že je zle. Aby mohl poradce sestavit dostatečně kvalitní a fungující plán manipulace s vašimi financemi, musí o vás nasbírat velké množství údajů a informací. Až poté je schopen vyhodnotit vaší situaci a co nejefektivněji vám pomoci. A právě to jen  stěží dovede za pár minut u kávy.

Nevypovídejte předchozí smlouvy, ale spíše na ně navazujte. Pokud vám váš finanční poradce neustále nabízí nové produkty a radí vám zbavit se minulých smluv, opět to nevěští nic dobrého. Takovýto poradce ve vás vidí především způsob jak získat provizi za udaný produkt dané bankovní společnosti. Uzavřením dlouhodobé smlouvy se akorát dostanete do problémů, ze kterých je jen těžká cesta ven. Poradce by se tak měl spíše snažit operovat s již uzavřenou smlouvou a tak vám co nejvíce pomoci.

Důležité je vždy vše řádně vysvětlit a ukázat. Častým kamenem úrazu je podepsání smlouvy, o které vlastně nemáte žádné informace, protože vám ji váš poradce pouze dal k podpisu, ale blíže již nic nevysvětlit. Nechcete si proto vše do detailu objasnit, vysvětlit a ukázat jak jednotlivé produkty fungují.

5/5 - (2 hlasy)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.