Jak se dobře pojistit na lyže

Toužíte po jistotě, že vyrazíte na lyže a bude dostatek sněhu? Pak určitě uvažujete o lyžování v zahraničí. Rakouské nebo italské Alpy, jejich upravené sjezdovky, zářivě čistý sníh i slunce přitahují stále více příznivců lyžování. K lyžování v zahraničí patří kromě pořádné zimní výbavy také cestovní pojištění na lyže. Bez něj by se totiž zahraniční výlet za sportem nemusel vyplatit. Rozhodně nespoléhejte na to, že se právě vám nic nestane, a uzavřete si včas některé cestovní pojištění na lyžování!

Lyžování je extrémní sport

I když vám to tak třeba nepřipadá, lyžování je extrémní sport – alespoň podle pojišťoven. Proto nestačí uzavřít klasické cestovní pojištění, ale také cestovní pojištění na lyže. V obyčejném cestovním pojištění nemáte zajištěno vše, co by vás při lyžování mohlo potkat. Hrozí totiž vysoké riziko nehod nebo úrazů, a to i na upravené krásné sjezdovce. Neobsahuje – li vaše pojištění výslovně i extrémní sporty, musíte si uzavřít cestovní pojištění na lyžování.

Cena pojištění nemusí být vysoká

Evropský zdravotní průkaz vám zajistí ošetření, ale spoluúčast může být nákladná. Zde pomůže cestovní pojištění na lyže. Cena se stanovuje podle místa a délky pobytu a také podle výše pojistných limitů. Je možno zvolit i kombinaci cestovního pojištění na lyžování a dalších pojištění. Pojišťovna pak proplácí i výlohy, které přímo nesouvisí s léčbou, například převoz do vlasti. Je lépe pojistit co nejvíce rizik a nemuset litovat v případě, že se doopravdy něco stane.

Co by mělo pojištění obsahovat?

Cestovní pojištění na lyžování by mělo krýt všechna rizika, která s sebou tento sport přináší. Ošetření, hospitalizace léčba, péče na odpovídající úrovni, odpovídající spoluúčast a samozřejmě i asistenční služby k cestovnímu pojištění na lyže určitě patří. Asistenční služby jsou důležité zvláště tehdy, pokud dokonale neovládáte jazyk příslušné země. Vyřídí za vás jednání s lékaři i případné převezení domů. Dobré je i připojištění odpovědnosti za škody, které byste na sjezdovce mohli způsobit druhým.

Ohodnoťte tento článek