Jak vybrat povinné ručení?

Jak vybrat povinné ručení?

Mezi řidiči nepatří povinné ručení k nejoblíbenějším pojmům. Jakmile však způsobíte dopravní nehodu, jste rádi, že povinné ručení máte sjednané. Povinné ručení je zkrácený název pojištění odpovědnosti z provozu vozidla a dokonale vystihuje, co toto pojištění zahrnuje. Povinné znamená, že je pojištění zákonem stanovené a musí ho mít každý majitel motorového vozidla. A ručení napovídá o tom, že je z pojistky uhrazena náhrada škody, kterou způsobíte jiným účastníkům dopravní nehody provozem svého vozidla.

Pokud neuzavřete povinné ručení, vystavujete se riziku, že dostanete pokutu v řádech několika desítek tisíc korun. Navíc, při dopravní kontrole vám mohou policisté udělit nejen pokutu, ale také zabavit řidičský průkaz až na jeden rok.

Důležitou roli má cena povinného ručení

Zdá se vám, že platíte v současné době příliš vysokou částku za povinné ručení? Změňte si pojišťovnu. Minimálně šest týdnů před koncem pojistného období vypovězte smlouvu u současné pojišťovny a najděte si pojišťovnu, která vám nabídne mnohem výhodnější podmínky a příjemnější sazby.

Velmi důležitou roli hraje při výběru povinného ručení cena. A cena je u pojišťoven ovlivněna hned několika různými faktory:

  • druhem vozidla;
  • objemem motoru;
  • průběhem předchozího pojištění;
  • účelem, ke kterému je auto používáno.

Některé pojišťovny se při stanovení sazeb ohlíží také na stáří vozidla, výkon vozidla, věk pojistníka a také na to, zda je pojistník držitelem průkazu ZTP či ZTP/P. Držitelé těchto karet mají značná zvýhodnění.

Důležitou položkou je také rozsah asistenčních služeb k povinnému ručení. Rozsah se u jednotlivých pojišťoven liší a ne všechny služby, které asistenční služby nabízí, jsou zcela zdarma. Existuje několik časových a cenových limitů, které se dozvíte přímo u konkrétní pojišťovny. Nepodceňujte tuto část povinného ručení.

Použijte online srovnávač

Bylo by časově náročné porovnávat nabídky jednotlivých pojišťoven ručně, nebo obíháním kamenných poboček. Proto vznikl na internetu specializovaný nástroj, který slouží k online porovnání povinného ručení. Můžete tak po zadání základních údajů o vozidle a o vás zjistit, kolik u jednotlivých pojišťoven na povinném ručení zaplatíte. Nabídky se vám zobrazí od té nejvýhodnější po nejméně výhodnou.

Šetřete tedy svůj čas, použijte online kalkulačku na povinné ručení a sjednejte si povinné ručení, které vám bude vyhovovat ve všech směrech.

[shareaholic app=“recommendations“ id=“6981441″]

Ohodnoťte tento článek

1 komentář

  1. Filip

    Takové srovnání povinného ručení je jistě zajímavá možnost, jak ušetřit. Taky jsem ušetřil pár tisíc a všechno to proběhlo celkem rychle a jednoduše.

Komentáře jsou uzavřeny.