Kolik je možné ušetřit na jízdném

Ne každý používá k cestování osobní vůz a tak když není možnost pohoršovat se nad neustále rostoucími cenami benzínu, zaměřme se na ježdění hromadnou dopravou. Vždy existuje způsob, jak na jízdném ušetřit a to obzvláště v případech, kdy využíváme hromadnou dopravu pravidelně.

Každý z nás alespoň občas někam cestuje veřejnými hromadnými prostředky a není mu jedno, kolik zaplatí za jízdenku. Známé jsou slevy pro důchodce, kteří si u Českých drah mohou pořídit slevovou kartu. Ta jim umožňuje cestovat s 25 % slevou na jízdném.
Kromě slev pro důchodce existuje však celá spousta nejrůznějších výhodných slevových karet. Tak například všechna vetší města u nás mají tzv. integrovanou dopravu, kterou města dotují. Pokud je člověk nucen využívat hromadné dopravy denně na cesty do zaměstnání, pak je to pro něj velice výhodné.

Podobnou výhodou je regionální integrovaná doprava. V některých regionech je tato výhoda již zavedena, takže po zakoupení průkazky můžete využívat slev na jízdném ve všech dopravních prostředcích, bez ohledu na to, zda se jedná o autobus, vlak, lanovku apd. Výhodné je zakoupení jízdenky integrované dopravy přes SMSku, neboť tyto jízdenky jsou výhodnější, než papírové. SMS jízdenky se dnes používají ve všech krajských městech a v Praze. Pokud máte chytrý telefon, pak si můžete nainstalovat nějakou aplikaci, která umí SMS jízdenky posílat.

Při cestách vlakem lze využívat nejrůznějších výhodných nabídek Český drah, ale i dalších konkurenčních dopravních společností, které se u nás začínají prosazovat. Dobrou radou je zakoupení zpáteční jízdenky, pokud budete vědět, že se budete vracet. Ušetříte nemálo peněz, neboť zpáteční jízdenka je levnější, než jednosměrná.

Další radou je, sledovat akční slevy. Stejně jako obchodníci, tak i dopravci nabízejí různé akční slevy. Při delších cestách se vyplácí sledovat ceny jízdného na internetu a nakoupit si jízdenku přes internet v předstihu.

Pokud budete cestovat s partou na výlet, pak se určitě ptejte na možnost zakoupení hromadné jízdenky. Slevy se poskytují zpravidla v případě čtyř a více osob. Při pravidelném cestování jsou úspory značné a vždy je příjemnější utratit finance za věci, které nám přinesou radost, než za předražené jízdné.

Ohodnoťte tento článek