Nebankovní půjčka může být jednodušší

Potřebujete si půjčit? Většina lidí v takovém případě vyzkouší nejdříve bankovní půjčku. Někdy vám však ani v bance, ve které máte vedený účet, nepůjčí. V takovém případě nezbývá nic jiného, než se s žádostí o půjčku obrátit do nebankovního sektoru. Výhodou je, že nebankovní společnosti nemívají tak přísné požadavky na příjmy a bonitu uchazečů o půjčku, a tak zde má šanci i ten, komu byla žádost o půjčku zamítnuta. Za mírnější podmínky však žadatelé o nebankovní půjčky platí vyššími úroky.

Nebankovní půjčky bývají bezúčelové

Nebankovní půjčky mají většinou i tu výhodu, že u nich není nutno uvádět, pro jaký účel jsou poskytovány. Je-li vám půjčka schválena a připsána na účet, můžete ji použít, na co chcete. Pokud však chcete za získané peníze zakoupit vybavení domácnosti, spotřebiče, provádět opravy, financovat vlastní bydlení nebo refinancovat jinou půjčku, je vhodnější zvolit některý z účelových úvěrů, které mají nižší úroky. I takové druhy půjček je možno u nebankovních společností nalézt a zvážit rozhodnutí mezi účelovým úvěrem a nebankovní půjčkou bez uvedení účelu se určitě vyplatí.

Kontrola smlouvy je základem úspěšné půjčky

Při kterémkoli ujednání, které v životě podstupujete, sepisujete smlouvu, kterou si jistě důkladně pročtete, než ji podepíšete. To by mělo platit dvojnásob o nebankovních půjčkách. Některé nebankovní půjčky, jako například půjčka bez registrů nebo půjčka na směnku, bývají obecně považovány za rizikové. Ještě před podpisem smlouvy by si každý měl smlouvu důkladně přečíst a projít si jednotlivé body a nechat si vysvětlit všechny nejasnosti. Čas na podrobné pročtení smlouvy vám poskytne každá solidní nebankovní společnost.

Prověřte si poskytovatele nebankovní půjčky

Pokud se v oblasti nebankovních půjček ani trochu neorientujete, vybírejte toho, od kterého si půjčku vezmete, velice opatrně. Pročtěte si recenze a zkušenosti, které na internet umístili minulí zákazníci. Projděte si i historii poskytovatele, a vyberte si takovou společnost, která patří ke známým poskytovatelům a má kladné reference. K dispozici jsou také finanční odborníci, kteří vám mohou poradit a celým procesem nebankovní půjčky vás bez problémů provést.

Ohodnoťte tento článek