Příběh ze života: Půjčka mi zachránila život.

Půjčka mi zachránila život

Znáte to. Myslíte si, že vás to nikdy nepotká. Každý den ve zprávách se jen podivujete nad tím, jak si vlastně někdo mohl půjčit. S nechápajícím výrazem posloucháte všechny ty příběhy o tom, jak se někdo dostal do finančních problémů a tak si půjčil peníze, což ho ovšem dostalo do větší finanční propasti. Říkáte si, že tak hloupí nikdy nebudete. Jenže člověk míní, život mění.

Můj příběh

Já jsem byl úplně stejný. Měl jsem velké plány, peníze relativně pod kontrolou, spoustu zájmů a koníčků a neustále milióny snů. Myslel jsem si, že mi svět leží u nohou a nic se nemůže stát. Jak naivní to byla představa. Když mi onoho rána přišel dopis do schránky, myslel jsem si, že je to jen špatný vtip. Ale on nebyl…

Dluhy si vás najdou, ani nevíte jak

Ze dne na den jsem se stal dlužníkem. Aniž bych to věděl, dlužil jsem na nějakém pojištění. Kdysi dávno mi jej sjednávali ještě rodiče, až do mých osmnácti mi jej platili, ale pak to přenechali na mě. Nic mi neřekli. Já jsem na to samozřejmě úspěšně zapomněl a žil si v blažené nevědomosti. Ta trvala celé tři roky, než si osud ukázal i na mě.

Svět se otočil o 180°

Najednou jsem dlužil 72 000 Kč. Peníze, které jsem samozřejmě v tu chvíli neměl. Všichni známí a kamarádi se ke mě otočili zády, že je to přece můj problém, tak ať si ho vyřeším. Nevěděl jsem, co mám dělat. Svět se mi zhroutil. Tolik peněz bych šetřil několik měsíců a já měl v ruce dopis s tím, že tuto částku musím uhradit do konce měsíce.

Jediné řešení? Půjčka!

A tak jsem sáhl po jediné možné variantě, a to půjčce. Půjčil jsem si ze Zonky.cz. Tam prý mají nejvýhodnější půjčky na trhu, a tak jsem měl jistotu, že tolik nepřeplatím. Půjčil jsem si raději o 3 000 Kč víc, abych měl taky nějakou finanční rezervu.

Naštěstí díky tomu celý můj příběh končí dobře. Dluh jsem vrátil, pojištění jsem okamžitě vypověděl, protože jsem jej popravdě ani nepotřeboval, a teď už jen splácím za svou blbost. Ano, měl jsem si to lépe ohlídat, měl jsem se raději informovat a měl jsem si dávat větší pozor. Ale to vám v tu chvíli nikdy nedojde. Dnes už to vím. A všem teď radím to samé. Pokud se ale přece jen dostanete do finančních problémů, určitě se nebojte obrátit na Zonky.cz. Jsou zde moc hodní lidé, kteří vám vždy rádi pomohou.

5/5 - (1 hlas)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.