Úspěch v podnikání s ciderem

Úspěch v podnikání

Výdělek z podnikání se často stává zábavným, když se začíná podnikat ve zcela rozdílné sféře a také se zajímavým nápadem. Takové podnikání se záhy může stát rychlým zdrojem peněz, ne vždy se takové podnikání vydaří, ale dnes si představíme příběh, který vyšel.

Čas od času je zapotřebí povzbudit se příběhem obyčejných lidí, kteří začali své podnikání v podstatě z ničeho, ale dočkali se velkých úspěchů, jejich firma prosperuje a na trhu se rozrůstá. Přesně takový případ je i ten dnešní. Bude prosycen vůní jablek a zápalem dvou kamarádů.

Od nápadu k podnikání k realizaci

Na začátku byli dva kamarádi, kteří velmi rádi navštěvovali hospody. A jednoho dne se nad nápojovým lístkem domluvili, že by bylo vhodné dovážet cider i do Česka. Kontaktovali proto zástupce dodavatelů v Londýně, u kterých se však setkali s odmítnutím, protože pro ně nebyl český trh atraktivní. A právě toto odmítnutí nastartovalo pány Cirila Holuba a Ondřeje Funce k tomu, aby si zkusili udělat svůj vlastní cider.
Sebrali tedy našetřených 20 000 korun, za které nakoupili odšťavňovače, demižony a hadičky. Počátky se příliš nedařily, nakonec se však povedlo a i díky návodům na youtube vznikl poměrně podařený cider. V roce 2011 narazili první šarži svého nápoje, kterou prodali do několika restaurací. Startovacím momentem byla však kladná recenze od recenzenta české gastronomie, která pánům přinesla 150 objednávek, a jejich podnikání se začalo rozbíhat.
Pánové přesídlili do bývalého pivovaru v Kladně, kde obsazují stále více a více prostor a zaměstnávají dokonce už i 6 stálých zaměstnanců. Tajemství cideru a jeho chuti spočívá především v jablkách, která jsou na jeho výrobu použita. Tato jablka firma dováží z Bílých Karpat, kde rostou tradiční staré české odrůdy, ze kterých je cider prostě báječný.
Díky růstu firmy se společnost pouští také do výroby neslazených limonád, které dělají z netradičních, avšak stále českých ingrediencí, jako je například šípek či anýz.
Pánové jsou opravdu podnikavci a momentálně otevírají vlastní moštárnu. Pomalu se poohlížejí také po vlastním sadu, kde by si mohli pěstovat vlastní jablka a sní o hospodě, kde budou všechny své produkty prodávat spokojeným zákazníkům.

Ohodnoťte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.