V čem je půjčka od Zonky.cz výhodnější než od MONETA Money Bank?

Srovnání dvou půjček

Jsou prakticky totožné. Sjednat si obě můžete od pár měsíců až po několik let. Přesto jsou rozdílné jako den a noc. Jedna je extrémně výhodná, druhá svou výhodnost vyměnila za rychlost poskytnutí. V čem je tedy půjčka od Zonky.cz výhodnější než od MONETA Money Bank? To je základní otázka, na kterou vám odpovíme v tomto článku.

Odpověď najdete v číslech

Odpověď je poměrně jednoduchá! Výhodnost těchto půjček a zároveň jejich největší rozdíl najdete v přeplacené částce. Za půjčku od Zonky.cz nepřeplatíte žádnou astronomickou sumu. Ač se totiž jedná o půjčku ze soukromé sféry, je extrémně výhodná. Naopak za půjčku od MONETA Money Bank přeplatíte více, avšak na účtu ji budete mít bleskově rychle.

Ukážeme si to na konkrétních příkladech.

Ukázkové půjčky:

Začneme zlehka. Řekněme, že si budete chtít půjčit pouze menší částku například na nový spotřebič. 20 000 Kč na dva roky. U Zonky.cz byste měsíčně spláceli 869 Kč a celkem byste přeplatili 1 250 Kč. U MONETA Money Bank by měsíční splátka činila 895 Kč a celkem byste takový úvěr přeplatili o 1 469 Kč.

Trochu naši příkladovou částku zvýšíme. Řekněme, že si chcete půjčit 185 000 Kč na 5 let. U Zonky.cz by v takovém případě měsíční splátky činily 3 408 Kč a celkem byste za svou půjčku přeplatili 23 162 Kč. U MONETA Money Bank je situace podobná. Měsíční splátky by byly ve výši 3 568 Kč a celkově byste půjčku přeplatili sumou 29 078 Kč.

Ukázkové příklady zakončíme extrémní půjčkou 500 000 Kč na nejdelší možnou dobu splácení, a to 7 let. U Zonky.cz byste tento úvěr spláceli částkou 6 836 Kč měsíčně a celkem byste za půjčku 500 000 Kč přeplatili 84 158 Kč. U MONETA Money Bank byste měsíčně spláceli 7 043 Kč a celkem byste přeplatili 91 652 Kč.

Zonky.cz je vždy výhodnější

Vidíte, že ať už jsme zvolili jakoukoliv částku, Zonky.cz bylo vždy výhodnější. Základním předpokladem výhodnosti půjčky je totiž přeplacená částka, a ta byla u Zonky.cz vždy nižší.

TIP PRO VÁS: Pokud byste chtěli za svou půjčku přeplatit co nejméně, nastavte si nejkratší možnou dobu splácení. I přesto, že tak budete mít vysoké měsíční splátky, čím kratší dobu budete půjčku splácet, tím méně ji přeplatíte.

5/5 - (1 hlas)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.