Vybíráte si, kam ukládat své finance?

Komerční banka Praha

Každý člověk je jedinečný a každý z nás by chtěl jiné podmínky, co se týče banky, kterou si vybere. Pokud uvažujete nad tím, v které bance si založíte účet a kam budete posílat své finance, přečtěte si článek, který vám v tom může pomoci. Informace zde najdete i v případě, že nejste již se svou stávající bankou spokojeni a chcete najít lepší, která vám poskytne podmínky, které vám budou vyhovovat. Pojďte se na to podívat.

Podle jakých kritérií si banku vybrat?

Zatímco se vašemu kamarádovi může líbit banka, ve které má svůj účet, vám se líbit vůbec nemusí. Každá banka nabízí různé možnosti, a proto si porovnejte, co vám vyhovuje. Při výběru banky hraje roli několik faktorů, které by váš výběr mohli ovlivnit. A co by pro vás mohlo být důležité?

  • Vysoký úrok zhodnocení peněz
  • Poplatky za vedení účtu
  • Dostupnost jednotlivých poboček
  • Levné výběry z bankomatu

To je ale jen něco málo z toho, nad čím byste měli uvažovat, chcete-li se rozhodnout pro jinou banku. Může pro vás být důležitá nabídka dalších produktů, dostupnost případných úvěrů, ochota obsluhujícího personálu banky případně recenze od jiných uživatelů a spoustu jiných věcí, které mohou váš výběr ovlivnit. Pokud už nechcete schovávat peníze pod matrací, využijte nabídek, které také si můžete porovnat na internetu.

Co banky dnes nabízejí?

Všechny banky vám založí běžný účet, otázkou je, za jakých podmínek. Kromě již zmíněných kritérií, podle kterých si banku vybrat, zvažte, zda je pro vás důležité například internetové bankovnictví, nabídky kreditních karet, nabídky pojištění případně již zmíněných úvěrů. Můžete také využít nabízený kontokorent, tedy produkt, když můžete jít na účtu tzv. do mínusu. Průměrná cena za účet bankovního klienta je 123 Kč. Pokud budete opatrnější a nebudete vybírat peníze přímo na pobočce, případně v bankomatu jiné banky, sníží se průměrná částka na 73 Kč. Která částka je pro vás vyhovující? Jste spíše ten, kterému je jedno, kde vybírá z bankomatu, nebo jste důkladný klient a vybíráte jen z bankomatu dané banky?

Když už si vyberete

Pokud jste se již rozhodli pro nějakou konkrétní banku, není nic jednoduššího, než si založit účet. Některé banky nabízejí možnost založit si účet přes internet, u některých si budete muset dojít na pobočku. To může být ale i výhodné, některé banky vám hned nabídnou možnost například kontokorentu, případně kreditní karty. Pak už záleží na vás, zda této nabídky využijete, či nikoliv. V každém případě, pokud jste si vybrali dobře, měla by vám banka vyjít vstříc i v následujících letech, pokud budete jejím stálým klientem a samozřejmě nebudete mít problém s penězi a splácením případných úvěrů.

5/5 - (1 hlas)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.