Výhodná půjčka na bydlení

Toužíte po vlastním bydlení, ale nemáte dostatek financí? Pak se vám nabízejí dvě schůdné možnosti půjčky – hypotéka nebo stavební spoření. Poskytovatelů těchto půjček je mnoho, nabízejí je jak banky, tak nebankovní společnosti. Jejich obliba vychází hlavně z toho, že tyto půjčky jsou poměrně levné a mají poměrně vysokou průchodnost. Pokud bydlíte v nájmu, musíte platit nájemné. Jestliže budete podobnou částku platit na hypotéku nebo na úvěr ze stavebního spoření, můžete si vlastní bydlení lehce dovolit – a po splacení bude nemovitost vaše.

Ke stavebnímu spoření můžete získat státní podporu

Stát podporuje stavební spoření poskytnutím podpory. To je procentní sazba z částky, kterou si spořitel ušetřil. K celkové částce se připisuje jednou za rok. Ušetřená částka se státní podporou tvoří základ k tomu, abyste mohli dostat úvěr ze stavebního spoření. Úvěr ze stavebního spoření je mnohem výhodnější, než jiný druh půjčky. S financemi, které si zde spoříte, však nemůžete nakládat podle svého. Budete- li chtít své peníze před dohodnutým termínem, budou vám sice vyplaceny, ale až po výpovědní lhůtě a se značnou ztrátou.

Úvěr ze stavebního spoření nemůžete získat hned

Nemáte na stavebním spoření dostatek prostředků, naskytla se vám možnost výhodné koupě bytu či domu a vy byste potřebovali situaci rychle vyřešit? Pak se nabízí možnost překlenovacího úvěru. Pomocí tohoto úvěru můžete získat potřebnou částku ihned. Po splacení překlenovacího úvěru přejde tento úvěr do stavebního spoření. Není již nutné spořit určenou dobu a mít naspořeno alespoň polovinu sjednané částky, překlenovací úvěr může být poskytnut okamžitě. Velkou výhodou jsou nízké splátky a dlouhá doba splatnosti.

I k hypotéce je možná státní podpora

Jinou možností je sjednání hypotéky. Je to půjčka určená na pořízení bydlení a jako taková je zvýhodněná. Její splatnost může být až 30 let, splátky přijatelné, a stát může poskytnout dotaci, pokud hypotékou bude zafinancováno pořízení nové nemovitosti. Hypotéka je náročnější na dokumentaci a také počáteční náklady na vyřízení jsou vyšší. Nabídka hypoték je bohatá a každý má možnost vybrat si vhodného poskytovatele.

Ohodnoťte tento článek